Hobi Atölye

Yetişkinlere Hobi amaçlı, kendilerine en uygun malzemeyi deneyimleyip atölye ortamı içerisinde teknik becerileri doğrultusunda resim eğitimi ve atölye çalışmaları verilmektedir.


B2 Sanat amatör resim düşkünlerine kendini keşfetme fırsatı sunuyor. Sanat üretiminin bir parçası olmak adına resim sanatına dair karakalem teknik eğitim alabilir, boya çalışmaları gerçekleştirebilir, iki boyut üzerinde kendi üçüncü boyutunuzu oluşturabilirsiniz. Profesyonel bir göz sizi sizden iyi tanır, siz de kendinizi sanatla keşfedin!

 

B2 Sanat Hobi Atölye Programı;

y.boya.calısmaResim Teknikleri ve Uygulamaları
Yağlı Boya
Akrilik Boya
Sulu Boya
Füzen, Pastel Boya
Kara Kalem etütleri
Farklı malzemelerin kullanımı
Perspektif çizim bilgisi
Desen dersi
Doğa etütleri

 

 B2 SANAT, Yeni Yüzyıl Üniversitesiyle beraber yürüttüğü YENİSEM Atölye Programlarına Üniversitenin resmi sayfasından kayıt yaptırarak katılabilirsiniz.

bannerrenkli son

Atölye eğitimi sonunda Üniversite tarafından katılım belgesi verilecektir. Siz de Yeni Yüzyıl Üniversitesi / Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi YENİSEM’in Sanat Atölyesi programlarında yerinizi alın!
Kayıt ve detaylı bilgi için;

Yenisem Akademi Sürekli Eğitim Merkezi

Santral : 444 50 01 / 2010
Direkt : 0 212 481 53 52
E-posta : yenisem@yeniyuzyil.edu.tr

 

Desen Atölyesi

eğitim programları_html_600506fc

Resmin temelini oluşturan desen, resmin çözümlenmesinde, aktarılmasında, iki boyut üzerinde üçüncü boyutun oluşturulmasında, görme ve gözün geliştirilmesinde en temel basamağı oluşturur. Programın amacı karakalem ve çizim tekniklerinin aktarılmasıyla obje, doga, figür etütlerinden oluşur.

.
.
.
.

Röprodüksiyon Atölyesi – Desen

eğitim programları_html_m77597ecf

Röprodüksiyon atölyesi-desen ile resmin temelini oluşturan desen eğitiminin karakalem ve çizim teknikleri üzerinden usta ressamların karakalem çalışmalarının birebir taklit edilmesi sayesinde çizim geliştirmek üzerine atölye çalışmaları gerçekleştirilir.

 

.
.
.

.
.
.
.
.

Röprodüksiyon Atölyesi – Yağlıboya

eğitim programları_html_2c528e79

Programın amacı yağlıboya teknikleri doğrultusunda usta ressamların çalışmalarının birebir kopya edilmesinden oluşur. Program çizim ve teknik geliştirme, pentür tanıma ve kavrama, yağlıboya resimde gelişme sağlar.
.
.
.
.
.
.
.

Suluboya Atölyesi

eğitim programları_html_m22bf837b

Katılımcılara gerçek hayattan natürmort, doğa, manzara, peyzaj, figür üzerinden suluboya tekniklerinin kullanımıyla kağıda aktarmanın yanı sıra diger görsel malzemeler kullanılarak ışık, gölge, renk, ton, gözlem ve yaratıcılık geliştirilerek görsel dil oluşturmayı sağlar.
.
.
.

 

 

Serbest Çizim Atölyesi

eğitim programları_html_3fcd14a3

Serbest Çizim Atölye programı katılımcılara tüm çizim uygulamaları üzerinden giriş seviyesinde eğitim verir ve kendi görsel anlatım dilini oluşturması ve geliştirmesini sağlar.
.
.
.
.


Program içeriği;
Çizim teknikleri
Boya teknikleri
Natürmort
Peyzaj
Tors, büst
Figüratif çözümleme
Doğa çözümlemeleri

 

Sanatçı Atölyeleri – Picasso

eğitim programları_html_4318138c

Picasso atölyesi sanatçıyı anlama, kavrama, sanat tarihindeki yeri üzerinden Picasso ve kübizm akımını daha yakından tanımayı sağlar. Sanatçının çalışmalarının reprodüksiyonları ve güncel yaşamdan görüntülerin Picasso’nun tekniği üzerinden görselleştirilmesine dayanır.
.

Sanatçı Atölyeleri – Dali

eğitim programları_html_312749e

Dali atölyesi sanatçıyı anlama, kavrama, sanat tarihindeki yeri üzerinden Dali ve sürrealizm akımını daha yakından tanımayı sağlar. Sanatçının çalışmalarının reprodüksiyonları ve güncel yaşamdan görüntülerin Dali’nin tekniği üzerinden görselleştirilmesine dayanır.
.

Sanatçı Atölyeleri – Monet

eğitim programları_html_17592259

Monet atölyesi sanatçıyı anlama, kavrama, sanat tarihindeki yeri üzerinden Monet ve empresyonizm akımını daha yakından tanımayı sağlar. Sanatçının çalışmalarının reprodüksiyonları ve güncel yaşamdan görüntülerin Monet’nin tekniği üzerinden görselleştirilmesine dayanır.
.

Sanatçı Atölyeleri – Van Gogh

VincentVanGogh-Wheatfield-with-Crows-1890

Van Gogh atölyesi sanatçıyı anlama, kavrama, sanat tarihindeki yeri üzerinden Van Gogh ve postempresyonizm akımını daha yakından tanımayı sağlar. Sanatçının çalışmalarının reprodüksiyonları ve güncel yaşamdan görüntülerin Van Gogh’un tekniği üzerinden görselleştirilmesine dayanır.
.

Sanatçı Akımları Atölyesi – Empresyonizm

claude_monet_impression_soleil_levant_1872

Empresyonizm atölyesi, empresyonizmin sanat akımları içerisindeki öneminden, sanat tarihini ne şekilde etkilediği neleri savunup neleri değiştirdiği üzerine teorik bilgilerin yanı sıra akımı anlamayı, tekniklerini kavrayıp aktarmayı, akımın önemli isimlerinin çalışmalarının birebir taklitleri ve günümüz görüntülerinin üzerinde uyarlanmasını sağlar.
.
.
.
.
.

Sanatçı Akımları Atölyesi – Ekspresyonizm

eğitim programları_html_7c844f4e

Ekspresyonizm atölyesi, ekspresyonizmin sanat akımları içerisindeki öneminden, sanat tarihini ne şekilde etkilediği neleri savunup neleri değiştirdiği üzerine teorik bilgilerin yanı sıra akımı anlamayı, tekniklerini kavrayıp aktarmayı, akımın önemli isimlerinin çalışmalarının birebir taklitleri ve günümüz görüntülerinin üzerinde uyarlanmasını sağlar.
.
.
.
.
.
.
.
.

 

Sanatçı Akımları Atölyesi – Sürrealizm

eğitim programları_html_m345e5e65

Sürrealizm atölyesi, sürrealizmin sanat akımları içerisindeki öneminden, sanat tarihini ne şekilde etkilediği neleri savunup neleri değiştirdiği üzerine teorik bilgilerin yanı sıra akımı anlamayı, tekniklerini kavrayıp aktarmayı, akımın önemli isimlerinin çalışmalarının birebir taklitleri ve günümüz görüntülerinin üzerinde uyarlanmasını sağlar.

.
.
.
.
.
.

Sanatçı Akımları Atölyesi – Popart

eğitim programları_html_51ffaa48

Popart atölyesi, Popart’ın sanat akımları içerisindeki öneminden, sanat tarihini ne şekilde etkilediği neleri savunup neleri değiştirdiği üzerine teorik bilgilerin yanı sıra akımı anlamayı, tekniklerini kavrayıp aktarmayı, akımın önemli isimlerinin çalışmalarının birebir taklitleri ve günümüz görüntülerinin üzerinde uyarlanmasını sağlar.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Küçük İşler Atölyesi

eğitim programları_html_m22121d63

Küçük işler atölyesinde dünyada yaygınlıgı artan ufak boyut üzerinde görsel işler gelişmeye dayalı sınırlı boyutlu tuvallere çizim ve boya teknikleri dogrultusunda çalışmalar üretilir. Çalışmalar yağlıboya, guaj boya, akrilik boya, mürekkep, sulu boya gibi farklı boya tekniklerinden yola çıkarak yaratıcılığa dayalı, görsel algıyı geliştirme ve kendi anlatım dilini oluşturmak üzerine gerçekleştirilir.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kağıt İşler Atölyesi

boycotter-more-works-on-paper

Kağıt işler atölyesinde kagıdın doku, yapı ve forma dayılı özellikleri göz önünde tutularak yaratıcılığa dayalı çizim teknikleri üzerinden çalışmalar gerçekleştirilir. Yağlıboya, guaj, akrilik, suluboya, mürekkep gibi çeşitli boya elemanlarıyla boyanın yapısı ve tekniği üzerinden eğitim verilip çalışmalar gerçekleştirilir. Aynı zamanda kolaj çalışmaları ve farklı materyallerin kullanıldığı ışık, gölge, renk, es-pas ve kompozisyon oluşturmak üzerinden işler üretilir.
.
.
.

Pentur Atölyesi – Güncel Sanat İleri Seviye

painting_art_1016

Programın amacı katılımcılara akademik program düzeyinde yağlı boya, suluboya, akrilik boya, yağlı pastel teknikleriyle güncel sanata yönelik monokrom ve renkli düzeyde üretim gerçekleştirecek eğitimin alt yapısını sağlamaktır. Program boya tekniklerinin yanı sıra karışık teknik, çoklu medya ve boyutlanmış çalışmaları da içerir.

.
.
.
.
.
.
.
.

Atölye Görsellerinden Örnekler;

8611027160_94c9db036b_c 8609944459_c64394c34f_c

yaglıboya.calısma  hobi-başına1

8611060102_7a6d2da824_z  8609949993_690acc5273_c

 


 

*Hobi grubunda alternatif bireysel fikirler için lütfen aşağıdaki yazıya göz atınız.

 

Hobi eğitiminin yanısıra mesleklerinde profesyonel anlamda çizimden yararlanan bireylere teknik destek, el çizimini güçlendirme, üç boyut algısı ve zihindekini kağıda aktarabilmek adına profesyonel yardımda bulunulmaktadır. Teknoloji çağında el çiziminin değeri günden güne artarken yaratıcılığınızı da geliştirir. mücevher tasarımcıları gibi tasarım üzerine işler gerçekleştirenler, Mimarlar, cerrahlar, mühendisler, grafikerler ve çizimin katkısının olduğu diğer meslek dallarında bir çok bireye ve bu alandaki adaylara zihindeki fikrin kağıda aktarımıyla ilgili eğitim vermeğe devam ediyoruz.

Bu gruplandırmaya ek olarak; Üniversitelerin İç Mimarlık, Endüstriyel Ürün Tasarımı, Moda, Mimarlık ve benzeri çizim gerektiren bölümlerinde okuyan geleceğin tasarımcı, mimar ve sanatçı adayı üniversite öğrencilerine profesyonel anlamda çizim eğitimi vermekteyiz ve ayrıca gelen istek, önerilere göre yeni bireysel programlar oluşturmaktayız.

 

modelcıkartmaatölye.b2

Çizim adına profesyonel destek alın!

 

kolaj

 

B2 Sanat / Hobi Atölye Programı, Bize Ulaşın!